Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.

HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO

Co w szkole piszczy

2015-03-18

"MultiSport"

Nasza szkoła dołączyła do grona uczestników projektu „MultiSport”. Jego operatorem na terenie województwa mazowieckiego jest Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Ideą projektu „MultiSport” jest organizacja i prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z klas IV – VI szkół podstawowych. Zajęcia są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną uczestników.

Program „MultiSport” powstał w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce i jest realizowany poprzez szereg działań, mających przede wszystkim zapoznać dzieci i młodzież z różnymi sportami, zaktywizować do uprawiania rozmaitych sportów, pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi czy zachęcić do udziału w lekcjach wychowania fizycznego.

Dostępna oferta sportów uwzględnia regionalne i lokalne tradycje oraz zakładane w realizacji projektu cele i priorytety. Istotnym założeniem jest również, aby realizowane zajęcia odbywały się na różnych obiektach sportowych, dających możliwość upowszechniania wielu sportów, zachęcając uczestników projektu do wyboru preferowanej formy aktywności fizycznej, zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami.

W naszej szkole w ramach projektu „MultiSport” będą odbywały się zajęcia piłki ręcznej dla chłopców z klas IV – VI.

Sabina Olszak

Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
czwartek, 25 kwietnia 2024
116 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
imieniny